لنت ترمز جلو تویوتا کمری

لنت ترمز جلو تویوتا کمری

قدرت این سیستم تقریبا 10 برابر یا حتی بیشتر از قدرت موتور خودرو است. لنت ترمز در زیر هر چهار چرخ در همه خودروها قرار می گیرد.لنت ترمز با توجه به مدل و نسل خودرو انواع و قیمت های متفاوتی دارد و دانستن این موضوع به شما در خرید بهترین لنت ترمز کمک می کند.

مشخصات بهترین لنت ترمز خودرو

اولین آسیبی که لنت یا لنت ترمز بی کیفیت که عمر مفید آنها به پایان رسیده است، به خودرو یا سرنشینان وارد می کند، توقف یا توقف دیرکرد خودرو است. در شرایط بهتر صدایی شبیه جیغ ایجاد می کند و باعث خرابی زودرس دیسک چرخ خودرو می شود. صرف نظر از نوع و مارک لنت، بهترین لنت ترمز لنتی است که بتواند حداکثر قدرت ترمز را ارائه دهد. این مهم ترین عامل در انتخاب لاستیک است زیرا ایمنی خودرو و سرنشینان آن را تضمین می کند. علاوه بر این، نسبتا بی صدا است و به دیسک چرخ آسیب نمی رساند. همچنین لنت ترمز خوب، سایش معمولی دارد و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

چگونه متوجه می شوید که برای تویوتا کمری خود به لنت ترمز جدید نیاز دارید؟

علائم متداول ساییدگی لنت ترمز در تویوتا کمری شامل صدای جیغ، خراش یا جیغ در هنگام ترمز گرفتن است. همچنین لرزش یا ضربان در پدال از دیگر نشانه های فرسوده شدن لنت ترمز است. در موارد نادر، بوی سوختگی خواهید دید. در صورت مشاهده هر یک از این علائم هشدار دهنده، حتما باید به تعمیرگاه مراجعه کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد فواصل سرویس و توصیه های ایمنی اضافی باید به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید.

چگونه بفهمم لنت ترمز تویوتا کمری من فرسوده شده است؟

برخی از علائم هشدار دهنده روزانه فرسوده شدن لنت ترمز عبارتند از:

  • هنگام ترمزگیری صدای جیغ می دهد.
  • بوی سوختگی از آن به مشام می رسد.
  • یک ضربه یا لرزش در فرمان یا پدال ترمز احساس می شود.
  • هنگام ترمزگیری صدای ساییدن ایجاد می شود.
  • برخی خودروها دارای سنسور هشدار ترمز هستند که با فرسوده شدن لنت ها فعال می شود

تعویض لنت ترمز جلو تویوتا کمری

زیرا فشار ترمز بیشتر بر روی چرخ های جلوی خودرو اعمال می شود. بنابراین لنت ترمز جلو تویوتا کمری خیلی سریعتر از لنت های عقب آن فرسوده می شوند. هر بار که تویوتا کمری خود را سرویس می کنید، باید ترمزهای آن را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که میزان سایش لنت های تویوتا کمری، به خصوص لنت ترمز جلو، به شدت به عادات رانندگی شما بستگی دارد.

قیمت لنت ترمز تویوتا کمری چنده؟

تعویض لنت های هر دو چرخ یک محور باید به طور همزمان انجام شود. اما به دلیل متفاوت بودن میزان مصرف لنت در چرخ های جلو و عقب خودرو، نیازی به تعویض لنت چرخ های عقب همزمان با لنت های جلو نیست. در حالت عادی در شرایطی که مارک و جنس لنت ها یکی باشد قیمت لنت عقب کمتر از قیمت لنت جلو است. برای خرید لنت ترمز حتما با تعمیرکار مکانیک یا خودرو خود مشورت کنید زیرا بسته به در دسترس بودن قطعات، قیمت ها می تواند به طور مرتب تغییر کند.

یکی از عوامل موثر بر قیمت لنت ترمز تویوتا کمری برند لنت ترمز و مواد به کار رفته در آن است. معمولاً لنت ترمز برای هر دو چرخ یک محور در یک بسته واحد به فروش می رسد. زیرا جنس و برند لنت های تک محور باید یکسان باشد تا با اعمال فشار ترمز بتواند نیروی اصطکاک مساوی در چرخ های هر محور ایجاد کند و از چرخش یا کشیده شدن خودرو به یک سمت جلوگیری کند. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت لنت ترمز تویوتا کمری مدل و سال تولید خودرو است. به طور کلی قیمت لنت ترمز خودروهای لوکس نسبت به سایر خودروها گرانتر است.

گاهی اوقات وقتی لنت ترمز خودرو شما فرسوده می شود، سایر قطعات مانند روتور یا دیسک چرخ نیز از کار می افتند و نیاز به تعویض دارند. این امر هزینه تعمیر خودروی شما را افزایش می دهد. تویوتا کمری

اگرچه مصرف لنت های عقب بسیار کمتر از لنت های جلو است، اما نباید از بازرسی دوره ای و تعویض به موقع غافل شوید. همیشه باید لنت های ترمز تویوتا کمری خود را طبق برنامه زمانی مشخص بررسی کنید و در صورت وجود مشکل با کارشناسان مشورت کنید.

لنت ترمز تویوتا کمری چقدر دوام می آورد؟

لنت های ترمز تویوتا کمری بسته به عادات رانندگی، جنس لنت و نوع جاده ای که در آن رانندگی می کنید معمولاً بین 30000 تا 70000 مایل دوام می آورند. اگر زیاد در ترافیک گیر می‌کنید و اغلب از ترمز استفاده می‌کنید، باید مرتباً بازدیدهای دوره‌ای انجام دهید. توصیه می کنیم برای افزایش عمر ترمز تسمه ای، دفترچه راهنما را بخوانید و نکات مهم آن را به خاطر بسپارید.

تویوتا کمری چیست؟

معمولا لنت ترمز اصلی یا قطعات Genion توسط خودروساز مربوطه سفارش داده شده و بر روی خودروها نصب می شود. برخی از قطعات قادر به ارائه حداکثر ایمنی هستند. بهترین لنت ترمز برای کمری شما لنت ترمزی است که از مواد مرغوب ساخته شده و قدرت ترمزگیری بالایی دارد تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن خودرو را متوقف کند و ایمنی خودرو و سرنشینان آن را حفظ کند. علاوه بر این، لنت ترمز خوب نسبتاً بی صدا است و به سایر قسمت های سیستم ترمز از جمله دیسک چرخ آسیب نمی رساند. همچنین لنت ترمز خوب دارای میزان سایش استاندارد بوده و به محیط زیست آسیبی نمی رساند.

لنت ترمز تویوتا پرادو

تویوتا پرادو از آن دسته خودروهایی است که لاستیک آن در تمامی مدل های موجود در ایران یکسان است. بنابراین قیمت لنت ترمز پرادو به مدل و سال خودرو بستگی ندارد و تنها عامل مهم، نوع و برند لنت ترمز است. لنت های ترمز تویوتا پرادو بسته به خودرو، سبک رانندگی و شرایط رانندگی در فواصل مختلف فرسوده می شوند. به طور معمول، شما می توانید حدود 25000 تا 80000 کیلومتر رانندگی کنید.

اگر از وسیله نقلیه خود برای رانندگی در بزرگراه ها استفاده می کنید، لنت های ترمز شما بیشتر دوام خواهند آورد زیرا نیاز به ترمز کمتری دارید، اما اگر از وسیله نقلیه خود برای رانندگی در تپه ها یا برای یدک کشی یا رانندگی در یک منطقه شهری استفاده می کنید، لنت های ترمز خودروی شما به دلیل نیاز به توقف های مکرر بیشتر در معرض آسیب هستند. شاید درک آن سخت باشد، اما لنت های ترمز خودرویی که کمتر استفاده می شود می تواند سریعتر از خودرویی که بیشتر استفاده می شود فرسوده شود.

راه هایی برای کمک به کاهش سایش لنت ترمز تویوتا پرادو شما وجود دارد. یادتان باشد همیشه پای خود را روی پدال ترمز نگذارید تا سیستم ترمز شما در هنگام رانندگی زیاد درگیر نشود، راه دیگر کاهش سرعت خودرو است، می توانید از گیربکس استفاده کنید و دنده را پایین بیاورید. مهمتر از همه، از توقف های ناگهانی و غیر ضروری خودداری کنید. زیرا باعث کاهش فشار روی سیستم ترمز و افزایش طول عمر لنت ترمز می شود.

خرید بهترین لنت ترمز تویوتا کمری و تویوتا پرادو

برای خرید لنت ترمز تویوتا کمری خود باید به مدل و سال تولید خودرو خود توجه کنید. فروشگاه های اینترنتی زیادی برای خرید لنت ترمز وجود دارد که علاوه بر فروش بهترین لنت ترمز می توانید در هنگام مراجعه به این فروشگاه ها با انواع لنت ترمز آشنا شده و برای خرید لنت ترمز مناسب با خودروی خود با کارشناسان این حوزه مشورت کنید. یکی از فروشگاه های معتبر در این زمینه lent.ir است. قیمت لنت در این فروشگاه با توجه به ارزش برند و کیفیت لنت تعیین می شود. با مراجعه به این فروشگاه نگران خرید لنت ترمز تقلبی یا بی کیفیت نباشید! همچنین اگر در خرید لنت ترمز تویوتا ابهامی دارید، می توانید با پشتیبانی فنی تماس بگیرید و در خصوص خرید لنت ترمز تویوتا پرادو و کمری از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *